OLEJKOWE

VADEMECUM

O co ten cały szum? Co to w ogóle są te olejki… ?

 

Otóż, moi drodzy, niczym nowym 😉 Odkąd ludzie chodzą po tej ziemi, „czynią sobie ziemię poddaną” i wykorzystują to, co wokół nich. Dość szybko zorientowali się, że niektóre rośliny korzystnie wpływają na ich zdrowie, przynoszą ulgę w bólu, pomagają pozbyć się przeróżnych dolegliwości. Nieco później, ale jednak już tysiące lat temu, nauczono się oddzielać z roślin to, co najlepsze – lotne, aromatyczne substancje – OLEJKI ETERYCZNE.

Od tamtej pory wiele mądrych głów badało wpływ owych cennych substancji na zdrowie człowieka. I choć naukowcy w badaniach nie ustają po dziś dzień, to zgromadzona już wiedza z powodzeniem wystarcza, by skutecznie i bezpiecznie wykorzystywać moc zawartą w roślinach.

Wiemy na przykład, że olejki składają się z wielu różnych związków chemicznych, które z łatwością przedostają się do naszego organizmu i w przeróżny sposób oddziałują na wszystkie jego układy. Jak? Ot na przykład antyseptycznie, wirusobójczo, bakteriobójczo i grzybobójczo – a co, i na ile – to oczywiście zależy od olejku, lub mieszanki, w której działanie poszczególnych olejków wzmacnia się i potęguje.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub osobiście wypróbować ich działanie? Zapraszamy 🙂